Adorea team

O nas

Nasza hodowla Adorea powstała dzięki fascynacji oraz szczerej i bezgranicznej miłości do tych niezwykłych ras kotów, jakimi są rosyjskie niebieskie oraz abisyńskie.

Szczęście w kolorze nieba...

O nas

Adorea*PL to kameralna, domowa hodowla kotów rosyjskich niebieskich. Mieścimy się pod Wrocławiem, w miejscowości Miękinia. Nasza hodowla Adorea*PL jest zarejestrowana w ogólnopolskim stowarzyszeniu Cat Club Feniks, będącym członkiem Federacji Felis Polonia działającej pod patronatem FIFe. Nasze koty mieszkają z nami i nie maja odosobnionych pomieszczeń, a jako pełnoprawni członkowie naszej rodziny uczestniczą nam w każdych domowych czynnościach. Mamy tyle kotów i kociat, że jesteśmy w stanie każdemu poświęcić  czas i ofiarować serce, które tak potrzebują.

Szczęście w kolorze nieba...

Nasza historia

Jako pierwsza w naszej rodzinie pojawiła się Sharon… niby zwykły dachowiec, ale od początku zaskarbiła nasze serca i towarzyszyła nam we wszystkich, częstych podróżach. Zwiedziła wiele krajów Europy wzbudzając niejednokrotnie zdziwienie swoją obecnością tak daleko od domu. Nam jednak pozwoliła obalić mit przywiązania kota do domu na rzecz przede wszystkim więzi z właścicielami. Do dziś pamiętamy rytuał pozostawiania odzieży swojego pana w nowym miejscu, co pozwalało osiągnąć spokój naszemu pupilowi, a nam umożliwiło zwiedzanie okolicznych miejsc.
Gdy pojawił się na świecie nasz synek zapragnęliśmy wszczepić w niego miłość do zwierząt, jednak obecna w naszym domu kotka nie odwdzięczała się, z przyczyn obiektywnych, porównywalnym zainteresowaniem, jaki wywoływała u malca. W tym momencie zrodził się pomysł powiększenia rodziny o nowego domownika, którego cechy charakteru korelowałyby z planami wychowawczymi. Odpowiedzią była rasa kotów rosyjskich niebieskich… choć dziś wiemy, że to co nas spotkało przerosło najśmielsze oczekiwania. Odkąd pojawiła się u nas pierwsza kotka rosyjska niebieska poczuliśmy jak wyjątkowym kompanem może być kot tej rasy.

Rozwój Adorea

Po kilku latach nasze marzenia i plany hodowlane stały się rzeczywistością. Spotkalo nas niebywałe szczęście powitania nowych członków rodziny Adorea. Na wszystkich przyszło nam czekać wiele miesięcy, a nawet lat. Jednak dobór genów zaplanowaliśmy bardzo skrupulatnie i doborowo z najlepszych hodowli. Jako pierwsza przyleciała do nas z Danii nasza mała trzpiotka Fairy, która pochodzi z bardzo renomowanej duńskiej hodowli z 30-letnim doświadczeniem. Dziękujemy Marii Malevitch za zaufanie i naszą gwiazdeczkę, która tak wiele osiągnęła na wystawach…a nam dostarcza ogromną radość.
Następnie pojawił się kocurek, z upragnionego przez nas połączenia, All for One Aston Avari. Astonek to nasz wymarzony i bardzo wyczekany pierwszy męski osobnik w hodowli Adorea.
Chwilkę po Astonku powitaliśmy naszą modelkę Jewel , która jest prawdziwym klejnotem w Adorea. Kotka pochodzi z hodowli Flash Arian, której koty dwa razy z rzędu wygrały światową wystawę zdobywając tytuły World Winnera.

Cała nasza gromadka urzeka nas każdego dnia,

a my staramy się zapewnić im ocean miłości,

na jaki bez wątpienia zasługują.

Sukces Adorea

Nasze koty biorą udział na wystawach międzynarodowych w kraju i za granicą z rewelacyjnymi wynikami, wygrywają w panelach Best i Show, a nawet zdobywają tytuły kotów wystawy spośród wszystkich ras BEST OF BEST. Duma nas rozpiera z faktu osiągnięcia  tytułów JUNIOR WINNERów dla aż pięciu sreberek w naszej rodzinie Adorea, a trzy z nich urodzone już w naszej hodowli, z naszym przydomkiem hodowlanym

Nasza misja

Celem Adorea*PL jest hodowla kotów rosyjskich niebieskich o najlepszych cechach rasy, zarówno pod względem wyglądu jak i charakteru. Kocięta urodzone w naszej hodowli otrzymują rodowód wystawiony przez Federation Internationale Feline (FIFe)- największej Międzynarodowej Federacji Felinologicznej na świecie.
Marzymy o tym, by kocięta urodzone w naszej hodowli, przynosiły przyszłym właścicielom tyle radości, ile wnoszą w nasze życie.
Hodowla jest wolna od FeLV i FIV. Kotki oraz kocięta są regularnie odrobaczane i szczepione przeciwko chorobom zakaźnym.     

Magazyn PUPIL

Adorea gościnnie w Pupilu

Mamy zaszczyt poinformować, że w magazynie Pupil ukazał się obszerny wywiad z naszymi rusałkami w roli głównej. Dziękujemy Pani Redaktor Małgorzacie Prosowicz za tak duże wyróżnienie i propozycję współpracy. Jesteśmy pod olbrzymim wrażeniem profesjonalizmu, pasji i serca, z jakim Szanowna Redakcja tworzy materiał…

rADIO WROCŁAw

Adorea gościnnie w Radiu

Prowadzenie hodowli to również edukacja, kształtowanie właściwych wartości i pomoc przy wyborze nowego przyjaciela. Ekipa Adorea dziękuje Radiu Wrocław i przede wszystkim Panu Redaktorowi Markowi Obszarnemu za zaproszenie, mile spędzony czas na Antenie i chęć poruszania tematów ważnych, dzięki czemu wybór futrzastego członka rodziny staje się bardziej świadomy i przemyślany.
Do usłyszenia w Radiu Wrocław !!!
Przewiń do góry